0 0,00

Praca na stanowisku: wydawca / product manager_ka książek i czasopism

22/03/2024
aktualne

Ogłaszamy nabór na stanowisko: wydawca / product manager_ka książek i czasopism

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, w związku z gruntowną reorganizacją i nowymi wyzwaniami, do swojego zespołu poszukuje wydawcy/product managera książek i czasopism naukowych.

Główne obowiązki

– współtworzenie i egzekucja strategii, programu i planu wydawniczego,
– opracowywanie strategii go-to-market dla publikacji i produktów wydawnictwa,
– tworzenie kalkulacji, budżetowanie i czuwanie nad rentownością publikacji,
– kontakt z autorami i właścicielami praw, w tym pozyskiwanie praw do nabywanych tytułów i materiału ilustracyjnego,
– we współpracy z redakcją, nadzór i koordynowanie spraw związanych z powierzonymi tytułami na wszystkich etapach projektu wydawniczego,
– we współpracy z działem marketingu i handlu ustalanie tytułu, kręgu odbiorców, nakładu, ceny, okładki, terminu wydania i programu działań promocyjno-reklamowych,
– wspieranie procesu pozyskiwania finansowania zewnętrznego,
– koordynowanie procesu zawierania oraz przygotowania umów i ich archiwizowania,
– udział w krajowych i zagranicznych targach książki w celu nabywania i sprzedaży praw autorskich,
– prowadzenie bazy praw do publikacji.

Wymagania konieczne:

– znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację biznesową w mowie i piśmie,
– udokumentowane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w branży wydawniczej min. 3 lata,
– znajomość procedur i zwyczajów w zakresie zakupu, sprzedaży i rozliczania praw autorskich,
– umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu,
– rzetelność i terminowość,
– bardzo dobra obsługa komputera,
– znajomość środowiska pracy w chmurze i Trello.

Oferujemy:

– zatrudnienie w formie umowy o pracę (pełny etat),
– wynagrodzenie ustalone zgodnie z regulaminem UWr, min. 6000 brutto,
– dodatki obowiązujące na Uniwersytecie Wrocławskim, takie jak 13stka, wczasy pod gruszą etc.

Prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego przez osobę aplikującą mailowo na adres: praca@wuwr.com.pl w tytule wpisując “Wydawca”.

Na zgłoszenia czekamy do 21.04.2024 r.

Rozpatrywane będą tylko aplikacje zawierające poniższą klauzulę:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Szermierz Sp. z o.o. ( d. Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego sp. z o.o.) dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Przeczytaj również