0 0,00 

W roku 2012 Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego utworzyło platformę służącą prezentacji i rozpowszechnianiu treści naukowych online pod nazwą Czasopisma Naukowe w Sieci. CNS gromadzi abstrakty i wersje elektroniczne tekstów publikowanych w ponad 40 periodykach. Wszystkie dane oraz pliki są udostępniane czytelnikom nieodpłatnie i bez konieczności logowania się (open access), co pomaga zwiększyć dostępność publikowanych treści w sieci.

Od roku 2020 platforma działa w oparciu o oprogramowanie open source Open Journal Systems, które łączy ją z wyszukiwarkami i bazami danych, jak np. Google Scholar, zwiększa widoczność czasopism w sieci i pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo umożliwia prowadzenie prac redakcyjnych i wydawniczych online – od przesłania tekstu przez autora, przez prowadzenie procesu recenzji, aż po upowszechnianie danych o publikacji na stronie czasopisma oraz w wyszukiwarkach i bazach danych.

Wydawnictwo dba o to, aby każdy artykuł został opatrzony identyfikatorem DOI oraz miał własną podstronę prezentującą metadane publikacji, które poprawiają widoczność treści w sieci, a także ułatwiają czytelnikom poszukiwania artykułów naukowych np. poprzez wyszukiwarkę wg haseł.

Aktualności

Przebudowa serwisu

Platforma Czasopisma Naukowe w Sieci (wuwr.pl) przechodzi modernizację.
13/12/2022 Zobacz więcej

Rozwój czasopism naukowych

Miło nam poinformować, że na 18 czasopism, o których wsparcie wnioskowaliśmy w programie „Rozwój czasopism naukowych”, aż 16 (!) otrzymało pozytywną ocenę merytoryczną i propozycję współfinansowania w latach 2022–2023.
05/08/2022 Zobacz więcej

EBSCO – kolejne czasopisma w bazie

Wprowadziliśmy kolejnych 12 czasopism do platformy baz danych EBSCO!
11/07/2022 Zobacz więcej