Zapisz się, by otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i spotkaniach.

Zamknij
0 0,00 

W roku 2012 Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego utworzyło platformę służącą prezentacji i rozpowszechnianiu treści naukowych online pod nazwą Czasopisma Naukowe w Sieci. CNS gromadzi abstrakty i wersje elektroniczne tekstów publikowanych w ponad 40 periodykach. Wszystkie dane oraz pliki są udostępniane czytelnikom nieodpłatnie i bez konieczności logowania się (open access), co pomaga zwiększyć dostępność publikowanych treści w sieci.

Od roku 2020 platforma działa w oparciu o oprogramowanie open source Open Journal Systems, które łączy ją z wyszukiwarkami i bazami danych, jak np. Google Scholar, zwiększa widoczność czasopism w sieci i pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo umożliwia prowadzenie prac redakcyjnych i wydawniczych online – od przesłania tekstu przez autora, przez prowadzenie procesu recenzji, aż po upowszechnianie danych o publikacji na stronie czasopisma oraz w wyszukiwarkach i bazach danych.

Wydawnictwo dba o to, aby każdy artykuł został opatrzony identyfikatorem DOI oraz miał własną podstronę prezentującą metadane publikacji, które poprawiają widoczność treści w sieci, a także ułatwiają czytelnikom poszukiwania artykułów naukowych np. poprzez wyszukiwarkę wg haseł.

Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce cookies.
Zamknij