0 0,00 

Anglica Wratislaviensia w bazie DOAJ

18/03/2024
Anglica Wratislaviensia w bazie DOAJ

15 marca do bazy DOAJ (Directory of Open Access Journals) zostało przyjęte kolejne czasopismo wydawane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego – „Anglica Wratislaviensia” (pozostałe to „Góry, Literatura, Kultura” i „Roczniki Biblioteczne”). Żeby czasopismo zostało przyjęte do bazy, musi spełniać szereg kryteriów jakościowych związanych z dobrymi praktykami publikowania naukowego oraz kryteriów otwartości, czyli dotyczących stosowanej polityki otwartego dostępu.

Możecie zajrzeć na profil czasopisma w DOAJ tutaj: https://doaj.org/toc/0301-7966  (w pierwszej zakładce są informacje o czasopiśmie, w drugiej metadane publikowanych artykułów – wrzuciłam dwa ostatnie numery). Jest to największa baza danych zbierająca informacje o czasopismach publikowanych w otwartym dostępie. Jej celem jest zwiększenie widoczności otwartych czasopism, a także ułatwienie korzystania z nich. Baza indeksuje wyłącznie czasopisma naukowe, które stosują odpowiedni system kontroli jakości publikowanych treści. Istnieje od 2003 roku i dzięki stosowanym procedurom jest najbardziej zaufanym katalogiem otwartych czasopism. Informacje z DOAJ są wykorzystywane do oznaczania artykułów w otwartym dostępie w takich bazach jak Scopus czy Web of Science Core Collection. 

Czasopismo możecie również przeglądać na naszej platformie: https://wuwr.pl/awr lub zakupić wydanie drukowane w naszym sklepie internetowym: Anglica Wratislaviensia

Powrót

Przeczytaj również