0 0,00 

Prof. Leszek Pułka I Spotkanie wokół książki jubileuszowej „Co Pan na to, Panie P.?”

dziennikarstwo jubileusz komunikacja leszek pułka
Prof. Leszek Pułka I Spotkanie wokół książki jubileuszowej „Co Pan na to, Panie P.?”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z uwielbianym przez wszystkich Profesorem Leszkiem Pułką wokół książki jubileuszowej, stworzonej właśnie dla niego: „Co Pan na to, Panie P.?” W wydarzeniu wezmą udział również redaktorzy pracujący nad publikacją: Patrycja Rozbicka oraz Wiesław Gołuch. Jak pisał redaktor Mariusz Urbanek, który poprowadzi spotkanie: „Było przyjemnością pracować nad tą książką. I koszmarem konieczność trzymania jej do końca w tajemnicy, żeby Pan P. nie dowiedział się za wcześnie”.


📌 Czas: 5 grudnia, godz. 18:00
📌 Miejsce: Klub PROZA | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)
Wstęp wolny!

Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku!
📶 Spotkanie będzie transmitowane online na fanpejdżach Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocław Miasto Literatury i Klubu Proza.
📚 Książkę można kupić na naszej stronie!


Dziękując za lata wspaniałych doświadczeń współpracownicy i przyjaciele profesora Leszka Pułki z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr zaplanowali niezwykłą niespodziankę. CO PAN NA TO PANIE P.? to fascynująca podróż przez różnorodne aspekty życia i twórczości profesora Leszka Pułki.

Rozdział „O Panu P.” przedstawia profesora i jego działalność z różnych perspektyw, od czasów studenckich po współczesność, ukazuje jego wszechstronność oraz nieustające zainteresowanie codziennością w różnych aspektach.
Części „Kultura” i „Komunikacja” zawierają artykuły podejmujące problematykę od badań nad praktyką fact-checkingu i brandingiem, aż po rozważania na temat przestrzeni miejskiej, polskiej emigracji, kultury, sztuki oraz retrospekcji historycznych.
Rozdział „Co Pan na to Panie P.? Pytają znajomi z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu” przynosi prace plastyczne i komentarze artystów związanych z drugą, obok Uniwersytetu Wrocławskiego, uczelnią ważną w naukowej biografii profesora Leszka Pułki.

„Zbiór nie tylko wpisuje się w charakter księgi jubileuszowej, ma także walor naukowy i poznawczy, który okraszony został, zgodnie z obietnicą zawartą w tytule, także sztuką i twórczością literacką oraz kulturalną jego autorów.”
Z recenzji dr hab. Katarzyny Konarskiej

„Teksty zawarte w publikacji są napisane interesująco, są pracami oryginalnymi
i podejmują […] ważne tematy dla współczesnych badań medioznawczych.”
Z recenzji prof. dr. hab. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego


Leszek Pułka – doktor habilitowany, profesor UWr
Poeta, krytyk literacki i teatralny, dziennikarz, historyk literatury, kulturoznawca, medioznawca. Związany w studenckim środowisku polonistycznym UWr z Lotharem Herbstem oraz Kołem Naukowym Polonistów, którego był prezesem pod koniec lat 70. XX w. Wydawca i współorganizator dystrybucji niezależnych publikacji Biblioteki Agory. Debiutował w obiegu niezależnym tomem Defekty fetysza (1979). Od października 1979 r. zatrudniony w UWr – najpierw w Zakładzie Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych Instytutu Filologii Polskiej, od 2005 r. w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Wykładał i prowadził zajęcia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS, Emst-Moritz-Arndt Universität Greifswald (Niemcy) oraz Università degli Studi we Florencji (Włochy).
Czytaj więcej.


Goście i współredaktorzy książki:
Patrycja Rozbicka – doktora, wrocławianka, podróżniczka, realistka. Od wielu lat związana z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, początkowo jako studentka, doktorantka, obecnie jako wykładowca akademicki. Koordynator kierunku Journalism and Social Communication.

Wiesław Gołuch – profesor sztuk plastycznych, rysownik, grafik, wykładowca komunikacji medialnej, związany z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.


O prowadzącym i współredaktorze publikacji:
Mariusz Urbanek – zastępca dyrektora Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego, felietonista i redaktor miesięcznika „Odra”. Autor biografii m.in. Leopolda Tyrmanda (Zły Tyrmand), Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego (Szwoleżer na Pegazie), Stefana Kisielewskiego (Kisiel), Jerzego Waldorffa (Ostatni baron Peerelu) Władysława Broniewskiego (Miłość, wódka, polityka), Jana Brzechwy (Brzechwa. Nie dla dzieci), Juliana Tuwima (Wylękniony bluźnierca), Kornela Makuszyńskiego (O jednym takim, któremu ukradziono słońce). Ostatnio wydał biografię twórcy „Przekroju” – Marian Eile, Poczciwy cynik z „Przekroju”.


Powrót

Informacje praktyczne

Data
05/12/2024
Godzina
18:00
Miejsce
Klub PROZA | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2)

O publikacjach

Autorytarny proces karny. Rzetelność procesu karnego w państwie niepraworządnym

Monografia jest pokłosiem ogólnopolskiej konferencji naukowej — VIII Wrocławskiego Seminarium Karno-procesowego „Autorytarny proces karny. Rzetelność procesu karnego w państwie niepraworządnym” — która odbyła się 17 kwietnia 2023 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W publikacji zebrano artykuły oparte na referatach wygłoszonych podczas konferencji oraz nadesłane redaktorom później, autorstwa znamienitych przedstawicieli doktryny prawa […]

Więcej o produkcie

Konstytucyjny model ochrony sądowej w sprawach administracyjnych

W świetle stanowiska Trybunału Konstytucyjnego nie istnieje jeden idealny model postępowania, który obowiązywałby w odniesieniu do wszystkich rodzajów postępowań sądowych. Tym sposobem konstytucyjny standard w zakresie proceduralnych gwarancji ochrony sadowej jest zróżnicowany. Rozbieżności podyktowane są rodzajem postępowania, a zwłaszcza charakterem sprawy. Poszanowanie dla praw człowieka i rządów prawa wymaga jednak mechanizmów, które pozwolą jednostce skutecznie […]

Więcej o produkcie

Spór o Wyspy Kurylskie

Spór o Wyspy Kurylskie w perspektywie prawa międzynarodowego publicznego i stosunków międzynarodowych. Studium krytyczne Źródłem japońsko-rosyjskiego sporu o Wyspy Kurylskie są nieprecyzyjne regulacje dotyczące strat terytorialnych Japonii po drugiej wojnie światowej. Sformułowania użyte w aktach prawa międzynarodowego oraz ich odmienne interpretacje przez strony sporu zaprowadziły je w „ślepy zaułek” w kwestii kurylskiej. Tym sposobem obszar […]

Więcej o produkcie

Zbrodnie w imię wolności. Zamachy anarchistyczne w świetle prawa austriackiego drugiej połowy XIX wieku

Monografia Zbrodnie w imię wolności. Zamachy anarchistyczne w świetle prawa austriackiego drugiej połowy XIX wieku. Wybrane zagadnienia to omówienie rodzajów i charakteru przestępstw anarchistycznych, do których popełnienia dochodziło lub mogło dojść podczas działalności anarchistów w Cesarstwie Austro-Węgierskim w XIX wieku oraz związanych z nimi zagadnień prawnych. Rodzaje przestępstw anarchistycznych zostały omówione przez pryzmat przepisów prawa […]

Więcej o produkcie