0 0,00 

Nowość w serii Bibliotheca Judaica – Literatura autobiograficzna Żydów polskich

04/03/2024
Nowość w serii Bibliotheca Judaica – Literatura autobiograficzna Żydów polskich

Przedstawiamy Literaturę autobiograficzną Żydów polskich. Tradycja, nowoczesność, płeć – monografię autorstwa Joanny Degler, Agnieszki Jagodzińskiej i Marcina Wodzińskiego – specjalistów z wrocławskiej judaistyki, odkrywającą niezwykły świat autobiograficznych wspomnień. Jak napisała o niej recenzentka prof. Magdalena Koch „ma ona szansę zmienić, uzupełnić i przeformatować dotychczasowy sposób postrzegania funkcji egodokumentów. Kompendium zostało napisane z wielką pasją, finezyjnym, świetnym piórem”. 

W tej książce, będącej jednocześnie pierwszą odsłoną odświeżonej serii Bibliotheca Judaica, w której od 1995 roku ukazują się publikacje z różnych dziedzin studiów żydowskich, znajdziesz: 

  • nowe perspektywy badawcze: to fascynująca podróż przez historię i myśl Żydów w Polsce, kwestionująca dotychczasowe spojrzenie na literaturę autobiograficzną;
  • pełne niuansów spojrzenie na życie Żydów polskich w chasydzkiej tradycji i teraźniejszości;
  • przełamanie schematów myślenia. Autorzy odważnie przekształcają dotychczasowe podejście do literatury autobiograficznej, zmuszając do ponownego zastanowienia się nad pewnikami.

Dlaczego ta książka powstała? Przede wszystkim dlatego, że autobiografie Żydów polskich są świetną literaturą, niezastąpionym źródłem historycznym i fascynującym dokumentem osobistym. Literatura autobiograficzna Żydów polskich — jak autobiografistyka w ogóle — może być ciekawą lekturą dla każdego, ponieważ prezentuje fascynujące ludzkie historie, opowiedziane z osobistym zaangażowaniem narratorki czy narratora, pełne przygód, emocji, wydarzeń historycznych, ale i prozy codziennego życia.

Zapraszamy do Lektury:

Literatura autobiograficzna Żydów polskich. Tradycja, nowoczesność, płeć to fascynująca podróż pełna mądrości, emocji i refleksji. Dostępna już teraz w wersji papierowej i elektronicznej.

ZAMÓW ONLINE z wysyłką lub odbierz książkę osobiście w siedzibie Wydawnictwa przy placu Uniwersyteckim 15. Odbiór zamówień jest możliwy codziennie w godzinach 10–15.00.


Polecamy też pozostałe pozycje z serii Bibliotheca Judaica:

Powrót

Przeczytaj również