0 0,00 

O cnotach epistemicznych

Spotkanie
O cnotach epistemicznych

Wraz z Polskim Towarzystwem Kulturoznawczym zapraszamy na spotkanie o cnotach epistemicznych w ramach cyklu Cultura lectionis, które odbędzie się w naszej siedzibie (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2) w środę 15 marca o godzinie 17:00. W rozmowie, którą poprowadzi Magdalena Matysek-Imielińska, udział wezmą: Agata Skórzyńska (UAM), Katarzyna Liszka (UWr) i Łukasz Rozwadowski (UWr). Przyczynkiem do rozmowy jest drugi numer XXVI tomu „Prac Kulturoznawczych”.

Czym są cnoty epistemiczne? Czy wobec trudności, a może wręcz niemożności odpowiedzi na pytanie o prawdę i prawdziwość – pytania uznawane za fundujące i fundamentalne dla nauki – powinniśmy domagać się rehabilitacji cnót epistemicznych? Jaką rolę pełnią one w powstaniu i uzasadnianiu poznania humanistycznego? Do czego zobowiązują, a co gwarantują? Na te pytania szukać będziemy odpowiedzi podczas spotkania wokół nowego numeru „Prac Kulturoznawczych”.

Powrót

Informacje praktyczne

Data
15/03/2023
Godzina
17:00
Miejsce
siedziba Wydawnictwa (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2)
Wstęp
wolny
Cykl
Cultura lectionis
Współorganizator
Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze

O publikacji

Prace Kulturoznawcze | tom XXVI, nr 2 | Cnoty epistemiczne

Uwikłanie podmiotów „poznających” i „poznawanych” w procesy zdobywania, tworzenia i przekazywania wiedzy coraz częściej ujmuje się za pomocą kategorii cnót epistemicznych. Przeżywa ona w ostatnich latach wzrost zainteresowania i stanowi alternatywę dla studiów nad nauką i technologią, skupiających się przede wszystkim na materialnym, technicznym i społecznym wymiarze nauki. Refleksja nad cnotami poznawczymi dotyczy ich natury […]

Więcej o produkcie