0 0,00 

Nominacja do Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego dla Cezarego Wąsa

09/11/2022
Nominacja do Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego dla Cezarego Wąsa

Z radością informujemy, że dr hab. Cezary Wąs za wydaną w ubiegłym roku pracę „Cień Boga w ogrodzie filozofa. Parc de La Villette w Paryżu w kontekście filozofii chôry”, która ukazała się w Złotej Serii Uniwersytetu Wrocławskiego, otrzymał nominację do nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego.

Zapraszamy do zapoznania się ze spotkaniem autorskim wokół książki „Cień Boga w ogrodzie filozofa”. Spotkanie dostępne jest w formie wideo na naszym profilu facebookowym.

Więcej o publikacji

Nagroda im. Tadeusza Kotarbińskiego przyznawana jest za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych, to wyróżnienie rangi ogólnopolskiej. Konkurs jest promocją badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce. Jej laureat otrzymuje 50 000 zł na dalszy rozwój naukowy. Uniwersytet Łódzki, gdzie narodziła się idea nagrody, zawsze konsekwentnie wspierał humanistykę i doceniał jej znaczenie we współczesnym świecie.

Nagroda została ustanowiona, by regularnie dawać dowód na istnienie niezwykle silnej grupy polskich naukowców zajmujących się na co dzień humanistyką we wszystkich jej odmianach. Bywa, że wybitne prace z zakresu nauk humanistycznych pozostają niezauważone, podczas gdy ich potencjał naukowy jest ogromny.

Patronem nagrody jest prof. Tadeusz Kotarbiński, pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego, był przede wszystkim wybitnym filozofem i doskonałym pedagogiem. Człowiekiem głębokiej refleksji i autorem niezwykle trafnych, ponadczasowych, myśli. Był też, po prostu, porządnym człowiekiem.

Najlepsze prace, jak również duża część tych, które nie dostały się do ścisłego finału konkursu, są na najwyższym poziomie naukowym. Dotychczasowymi laureatami nagrody są: prof. Jan Strelau, dr hab. Ewa Kołodziejczyk, dr hab. Dorota Sajewska, prof. Andrzej Friszke, prof. Grzegorz Ziółkowski, prof. Jerzy Zajadło, prof. Zbigniew Szmyt – reprezentują nie tylko doskonałość naukową i warsztatową. Również w życiu codziennym pokazują, że humanistyka to nie tylko sfera naukowa, ale zarazem określona postawa etyczna i otwarte podejście świata. Dr hab. Dorota Sajewska przekazała wygraną na cele charytatywne.

Źródło: https://www.uni.lodz.pl/nagroda-im-t-kotarbinskiego

Powrót

Przeczytaj również