Zapisz się, by otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i spotkaniach.

Zamknij
0 0,00 

Rozwój czasopism naukowych

05/08/2022
Rozwój czasopism naukowych

Miło nam poinformować, że na 18 czasopism, o których wsparcie wnioskowaliśmy w programie „Rozwój czasopism naukowych”, aż 16 (!) otrzymało pozytywną ocenę merytoryczną i propozycję współfinansowania w latach 2022–2023.

Co prawda, eksperci zaproponowali równocześnie obniżenie rozwojowych budżetów czasopism (do średnio 53 proc. wnioskowanych środków), ale nawet te niższe, zaproponowane nam przez MEiN kwoty pozwolą na przeprowadzenie szeregu prac modernizacyjnych i będą znaczącym impulsem dla czasopism wydawanych przez WUWr. Na liście czasopism, które pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną, znalazły się „Anglica Wratislaviensia”, „Ekonomia”, „Estudios Hispánicos”, „Germanica Wratislaviensia”, „Góry-Literatura-Kultura”, „Literatura i Kultura Popularna”, „Miscellanea Posttotalitariana Wratislaviensia”, „Neerlandica Wratislaviensia”, „Prawo”, „Roczniki Biblioteczne”, „Slavica Wratislaviensia”, „Studia Filmoznawcze”, „Studia Linguistica”, „Studia nad Autorytaryzmem i Totalitaryzmem”, „Studia Philosophica Wratislaviensia” i „Wrocławsko-Lwowskie Zeszyty Prawnicze”.

Gratulujemy!

Redaktorów czasopism o szczegółach oceny i dalszych pracach nad wnioskami będziemy niebawem informować indywidualnie.

Ostateczne decyzje MEiN oraz podpisanie umów w programie „Rozwój czasopism naukowych” spodziewane są jesienią.

Powrót

Przeczytaj również

Wydarzenia

Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce cookies.
Zamknij