0 0,00 

Od narodowości do mniejszości narodowych w Polsce

Spotkanie
Od narodowości do mniejszości narodowych w Polsce

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Kurczem, autorem pracy ogniskującej się wokół kwestii mniejszości narodowych w Polsce osadzonej w szerokim kontekście historycznym, rozciągającym się od Rzeczypospolitej szlacheckiej, przez międzywojnie, okres Polski Ludowej, aż po czasy współczesne. Spotkanie poprowadzi Kamil Cekiera.

W książce Od narodowości do mniejszości narodowych w Polsce autor nie tyle syntetyzuje dotychczas zgromadzoną wiedzę o mniejszościach narodowych, co stara się wskazać, jak w procesie dziejowym przybywający do Polski cudzoziemcy stali się narodowościami Rzeczy­pospolitej, a rodzime narodowości Rzeczypospolitej Obojga Narodów – narodami lub mniejszościami narodowymi. Pokazuje przy tym zawiłości tego procesu, wyzwania jakie ze sobą niesie, oczekiwania mniejszości i ich postrzeganie w świetle ogólnopolskich sondaży.

Powrót

Informacje praktyczne

Data
20/04/2023
Godzina
18:00
Miejsce
Księgarnia Tajne Komplety | Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Wstęp
wolny
Prowadzenie
Kamil Cekiera

Goście

Zbigniew Kurcz

Profesor doktor habilitowany
Zainteresowania naukowe: socjologia pogranicza, sprawy narodowościowe, mniejszości narodowe w Polsce, Polacy zagranicą.

Więcej o autorze

O publikacji

Od narodowości do mniejszości narodowych w Polsce

Praca ogniskuje się wokół kwestii mniejszości narodowych w Polsce osadzonej w szerokim kontekście historycznym, rozciągającym się od Rzeczypospolitej szlacheckiej, przez międzywojnie, okres Polski Ludowej, aż po czasy współczesne. Autor nie tyle jednak syntetyzuje dotychczas zgromadzoną wiedzę o mniejszościach narodowych, co stara się wskazać, jak w procesie dziejowym przybywający do Polski cudzoziemcy stali się narodowościami Rzeczy­pospolitej, […]

Więcej o produkcie