Serdecznie zapraszamy na spotkanie online – wokół numeru 61.1 czasopisma Anglica Wratislaviensia. Rozmowę z trojgiem badaczy komunikacji multimodalnej poprowadzi dr hab. Michał Szawerna z Instytutu Filologii Angielskiej UWr. Uczestnikami będą:
dr Hiroki Hanamoto z Japonii,
dr Kimberley Pager-McClymont z Wielkiej Brytanii,
dr Ilhana Nowak z Francji.
Dr Hanamoto jest autorem szeregu publikacji na temat gestów towarzyszących mowie, w tym artykułu opublikowanego w AW 61.1, w którym bada użycie gestów przez uczących się angielskiego jako drugiego języka, którzy różnią się wzajemnie pod względem poziomu zaawansowania w nauce tego języka.
Dr Pager-McClymont jest autorką artykułu opublikowanego w AW 61.1, w którym opisuje metaforę pojęciową rzutującą emocje istoty żywej na jej otoczenie, a ponadto omawia egzemplifikacje tej metafory w wybranych multimodalnych tekstach kultury popularnej.
Artykuł dr Nowak w AW 61.1 poświęcony jest metaforycznej interpretacji 25 pomników wzniesionych w socjalistycznej Jugosławii w latach 1960–1980.
Tematem spotkania będą wspomniane artykuły oraz, nieco szerzej, teorie i metody badań nad multimodalnością. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na następujące pytania:
Dlaczego warto zajmować się badaniem komunikacji multimodalnej?
W jakim zakresie analiza multimodalna stanowi interdyscyplinarny obszar badań?
Jakie teorie i metody badawcze najlepiej wspomagają analizę multimodalną?
Jaki/e aspekt/y analizy multimodalnej leży/ą w obszarze Pana/Pani zainteresowań naukowych?
Czego dotyczy artykuł Pana/Pani autorstwa w AW 61.1?
Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i wszystkich zainteresowanych tematem multimodalności!
SPOTKANIE ONLINE
Data: 10.05.2024, piątek
Godzina: 11:00
Strona wydarzenia na Facebooku
Powrót