0 0,00 

Cultura Lectionis: Pomiędzy wzrostem a katastrofą

Spotkanie
Cultura Lectionis: Pomiędzy wzrostem a katastrofą

Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centrum Sztuki WRO zapraszają na spotkanie wokół dwóch publikacji podejmujących temat wyzwań, jakie stawiają przed nami kryzysy i katastrofy będące rezultatem kulturowej i gospodarczej presji na wzrost jako wskaźnik dobrobytu. Pierwsza z publikacji pod redakcją Krzysztofa Łukasiewicza, Jacka Schindlera i Hanny Schudy to książka „Pomiędzy wzrostem a katastrofą. Identyfikacje i analizy” (Wydawnictwo Atut), druga to numer tematyczny „Prac Kulturoznawczych” zatytułowany „Pomiędzy wzrostem a katastrofą. Operacjonalizacje i projektowanie” (Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego). Spotkanie poprowadzi Marek Magdziak.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Cultura Lectionis” Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego (oddział we Wrocławiu) we współpracy z Centrum Sztuki WRO.

Powrót

Informacje praktyczne

Data
11/05/2022
Godzina
17:00
Miejsce
Centrum Sztuki WRO
Organizatorzy
Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, Centrum Sztuki WRO

O publikacji

Prace Kulturoznawcze | tom XXV, nr 3 | Pomiędzy wzrostem a katastrofą. Operacjonalizacje i projektowanie

Chyba nigdy wcześniej konieczność kulturowo-gospodarczej transformacji nie była tak aktualna jak obecnie, w czasach katastrofy klimatycznej, globalnej koncentracji kapitału, deprecjacji sfery publicznej czy prywatyzacji publicznych zasobów, a dodatkowo brutalnej wojny rozpętanej przez Rosję — wojny, która odsłania kolejne wymiary uzależnienia od paliw kopalnych oraz wpływu wszystkich tych czynników na produkcję żywności. Dzisiaj widzimy coraz wyraźniej, […]

Więcej o produkcie