0 0,00

Praca na stanowisku: redaktor_ka prowadzący_a czasopism i książek naukowych

18/03/2024
aktualne

Ogłaszamy nabór na stanowisko: redaktor_ka prowadzący_a czasopism i książek naukowych w wydawnictwie Szermierz Spółka z o.o. (d. Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Spółka z o.o.)

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, w związku z gruntowną reorganizacją i nowymi wyzwaniami, do swojego zespołu poszukuje doświadczonych redaktorów czasopism i monografii naukowych.

Wymagania:

– doświadczenie w zakresie redakcji monografii i czasopism naukowych – udokumentowana praktyka zawodowa co najmniej trzy lata,
– umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu,
– rzetelność i terminowość,
– wykształcenie wyższe,
– bardzo dobra obsługa komputera, w szczególności pakietu MS Office.

Zakres obowiązków:

– redakcja i korekta tekstów naukowych w języku polskim,
– koordynowanie procesu redakcyjnego we współpracy z redakcjami czasopism, autorami i zewnętrznymi zleceniobiorcami,
– odpowiedzialność za jakościową i terminową realizację planu wydawniczego oraz wykonania prac zlecanych na zewnątrz i wewnątrz wydawnictwa,
– nadzorowanie zgodności kształtu publikacji z przyjętą w WUWr konwencją wydawniczą i systemem identyfikacji publikowanych książek,
– docelowo nadzór nad jakością prac redakcyjnych i korektą zlecaną współpracownikom zewnętrznym.

Mile widziane:

– umiejętność redakcji i korekty tekstów w języku angielskim i innych językach obcych,
– orientacja w zagadnieniach praw autorskich,
– znajomość branży wydawniczej, w szczególności wydawnictw naukowych,
– znajomość środowiska pracy w chmurze i Trello.

Oferujemy:

– zatrudnienie w formie umowy o pracę lub umowę zlecenia lub B2B,
– praca 8h dziennie
– wynagrodzenie ustalone zgodnie z regulaminem UWr, min. 4800 brutto,
– wszystkie dodatki obowiązujące na Uniwersytecie Wrocławskim.

Prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego wraz z listą zredagowanych publikacji przez osobę aplikującą mailowo na adres: praca@wuwr.com.pl w tytule “Redaktor”.

Na zgłoszenia czekamy do 21 kwietnia 2024 r.

Rozpatrywane będą tylko aplikacje zawierające poniższą klauzulę:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Szermierz Sp. z o.o. ( d. Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego sp. z o.o.) dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Przeczytaj również