0 0,00 

Nominacja do Nagrody im. dr. Karola Jakubowicza

02/05/2022
Nominacja do Nagrody im. dr. Karola Jakubowicza

Monografia Katarzyny Konarskiej wyróżniona w konkursie na Nagrodę im. dr. Karola Jakubowicza za dojrzałe studium na temat mediów publicznych w Europie Środkowej i Wschodniej z uwzględnieniem poziomu demokracji, którego rezultaty mogą stanowić punkt odniesienia dla uzdrowienia systemu mediów publicznych w Europie.

Nagroda im. dr. Karola Jakubowicza, afiliowana przy Polskim Towarzystwie Komunikacji Społecznej, została ustanowiona przez Małgorzatę Semil-Jakubowicz w 2018 roku. Nagroda przyznawana jest za wybitne prace naukowe, które wpisują się w obszar zainteresowań Patrona Nagrody. Głównym celem konkursu jest wspieranie naukowców, którzy zajmują się badaniami demokracji, praw człowieka, polityki medialnej, etyki dziennikarskiej i mediów publicznych.

Tegoroczną laureatką Nagrody została dr hab. Urszula Doliwa, prof. UWM za monografię pt. “The Pirate Waves. Polish Private Radio Broadcasting in the Period of Transformation 1989-1995”. Kapituła doceniła tę publikację za praktyczne podejście do polityki medialnej w formie usystematyzowania etapów rozwoju rynku medialnego na przykładzie stacji radiowych, wzbogacone o perspektywę porównawczą transformacji mediów w Europie Środkowej i Wschodniej.

Więcej o Nagrodzie


Powrót

Przeczytaj również