W dniach od 15 do 18 maja 2025 roku Warszawa znów staje się literackim centrum Polski. Międzynarodowe Targi Książki, odbywające się w Pałacu Kultury i Nauki, na Placu Defilad oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, to wyjątkowe wydarzenie, gromadzące 600 wystawców z 20 krajów. To wyjątkowa okazja by zaopatrzyć się w nowe publikacje, porozmawiać z autorami, ilustratorami, wziąć udział w warsztatach, spotkaniach, projekcjach filmowych dedykowanych rozmaitym obszarom rynku książki.
Nie mogło nas tam zabraknąć! Przed nami wiele inspirujących spotkań, rozmów branżowych, obserwacji rynkowych oraz oczywiście – książkowych zakupów.
Ponieważ w tym tygodniu miała miejsce premiera naszej pierwszej powieści – „Maurice z kurą”, z radością informujemy, że podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie będzie ona dostępna dla czytelników na stoisku krainaksiazek.pl wydawnictwa Książkowe Klimaty. To doskonała okazja, by zobaczyć ją na żywo, porozmawiać o niej i – oczywiście – zabrać ze sobą do domu!
Wstęp na targi jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.
Szczegółowy program na stronie organizatora: Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
Serdecznie zapraszamy! Spotkajmy się wśród książek i porozmawiajmy o literaturze!
Nowa publikacja „Fundamenty nowego procesu karnego” to pogłębiona analiza wartości, zasad i modeli, które powinny kształtować przyszły polski proces karny. Eksperci wskazują kierunki niezbędnych reform i inspirują do dalszej debaty.
20/06/2025 Zobacz więcejPublikacja „Zwrot ekologiczny w edukacji i kulturze. Nowa wrażliwość młodego pokolenia” to lektura obowiązkowa dla nauczycieli, edukatorów, rodziców oraz wszystkich, którym bliska jest przyszłość planety i wychowanie młodego pokolenia w duchu empatii, sprawczości i odpowiedzialności za środowisko.
17/06/2025 Zobacz więcejPoznaj książkę Marty Śleziak „Głosuj, broń, wybieraj. Polskie hasła polityczne z lat 1918–2020” – pierwsze tak obszerne opracowanie dziejów polskich haseł politycznych od odzyskania niepodległości po współczesność. Publikacja analizuje ponad 2000 formuł – od sztandarów i ulotek, przez plakaty i graffiti, aż po hasła protestów społecznych i kampanii wyborczych, ukazując ich rolę w kształtowaniu świadomości obywatelskiej i kultury politycznej. To niezbędna lektura dla wszystkich zainteresowanych historią Polski, językiem polityki i mechanizmami społecznej mobilizacji.
16/06/2025 Zobacz więcej