Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W tym roku będziemy obecni w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. a to za sprawą spotkania czytelników z Anną Lubińską „Książki i biblioteki oczami Umberta Eco”, w piątek, 11 października o g. 19:00! Będziemy na miejscu z książką:
PONIŻEJ PEŁEN ROGRAM:
godz. 16:00 | Zuzanna Chróścik – Pracownia Kaligrafii „Scriptfolium”: warsztaty kaligrafii – INICJAŁY (zapisy, dla osób powyżej 14 lat)
godz. 18:00 | prof. Jan Miodek: SŁOWA MAJĄ MOC
godz. 19:00 | dr Anna Lubińska: KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI OCZAMI UMBERTA ECO
zapisy na warsztaty ruszą 1.10.2024 r.
Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcamy czytelników i czytelniczki do przynoszenia przeczytanych nowości wydawniczych, audiobooków, winyli i gier planszowych!
dr Anna Lubińska — doktorka nauk społecznych, absolwentka filologii polskiej oraz informacji naukowej i bibliotekoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Adiunkt w Zakładzie Interdyscyplinarnych Badań nad Książką i Komunikacją w Instytucie Nauk o Mediach i Informacji UWr. Autorka monografii Dzieje wydawnicze utworów Stanisława Przybyszewskiego w latach 1892–2015 w wybranych krajach europejskich. Publikowała między innymi w czasopismach „Przegląd Biblioteczny”, „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica” i monografiach zbiorowych. Do jej zainteresowań badawczych należą literatura i kultura popularna, książka artystyczna XIX–XX wieku oraz wykorzystanie nowych mediów w promocji książki.
PowrótJak skorzystać z funduszu rektorskiego na monografie naukowe? W roku ewaluacji to szczególnie ważne! Złóż wniosek jak najszybciej i wydaj książkę w WUWr dzięki wsparciu Uniwersytetu Wrocławskiego.
16/03/2025 Zobacz więcejKsiążka odsłania mało znany etap twórczości Jerzego Grotowskiego, ukazując jego wizjonerskie parateatralne eksperymenty poza sceną. Autor za pomocą obrazów i metafor tworzy opowieść o sztuce i poszukiwaniu autentyczności.
14/03/2025 Zobacz więcejCzy Śląsk był kiedyś krainą wina? Dagmara Adamska udowadnia, że tak! W swojej książce "Winogrady i winne wzgórza. Uprawa i produkcja wina na średniowiecznym Śląsku" odkrywa przed czytelnikiem świat średniowiecznych winnic, winogrodników i dawnej kultury stołu.
13/03/2025 Zobacz więcej