0 0,00 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

08/05/2024
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

“Jeśli pokonasz nieśmiałość, niewykluczone, że bibliotekarz udzieli ci nieocenionych rad, które pozwolą ci oszczędzić wiele czasu. Staraj się myśleć, że (wyłączywszy przepracowanych lub neurastenicznych dyrektorów) kierownik biblioteki, zwłaszcza małej, jest szczęśliwy, kiedy może pochwalić się dwoma rzeczami: swoją pamięcią i erudycją oraz bogactwem zasobów” pisał Umberto Eco w jednej ze swoich książek.

📚W Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, składamy najlepsze życzenia wszystkim przewodnikom w świecie książek i informacji! I my podejmujemy działania, by docierać do coraz większej liczby czytelników. Dziś mamy dla Was nie lada gratkę!

Oto okładka książki “Książka i biblioteka w wybranych pracach Umberta Eco. Studium bibliologiczne” Anny Lubińskiej z Instytutu Nauk o Informacji i Mediach Uniwersytetu Wrocławskiego. Bardzo, bardzo ją polecamy – wspaniała, wciągająca pozycja pełna odniesień do kultury popularnej, życia prywatnego Eco i ze sporą dawką jego charakterystycznego poczucia humoru! Właśnie kończymy ostatnie prace nad publikacją o bibliofilu 😉 i być może zapowiedź książki zobaczycie na naszej stronie jeszcze w Tygodniu Bibliotek! 📖

Powrót

Przeczytaj również