O wznowienie książki dr Agaty Gabiś, znakomitej historyczki sztuki, pracowniczki Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego „Całe morze budowania” od lat apelowali miłośnicy historii Wrocławia. Książka doczekała się drugiego – uzupełnionego, wydania.
Książkę wydało Wrocławskie Muzeum Architektury we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” – Centrum Historii Zajezdnia, a Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego pomaga w promocji książki i włączyło ją do oferty podczas tegorocznych targów książki.
Dzięki sprawnej współpracy, w sobotę o 13:00 możemy zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z dr Agatą Gabiś: „Całe morze budowania, czyli jak napisać bestseller o Wrocławiu?”
7 grudnia, g. 13:00, Sala Żółta Hali Stulecia
Dołącz do wydarzenia: Całe morze budowania, czyli jak napisać bestseller o Wrocławiu? – spotkanie autorskie z Agatą Gabiś | Facebook
Jak czytamy na stronie Muzeum Architektury: książka to bestseller, biały kruk, pozycja kultowa i obowiązkowa dla każdego miłośnika i każdej miłośniczki Wrocławia. Książka autorstwa dr Agaty Gabiś to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów powojennej architektury, ale przede wszystkim tytuł, który w znaczący sposób przyczynił się do rozpoczęcia wielowątkowej, merytorycznej dyskusji o wartości powojennego dziedzictwa architektonicznego stolicy Dolnego Śląska. Dziś oddajemy w Wasze ręce II wydanie tej znakomitej książki: uzupełnionej o zaktualizowany stan badań i nowe etapy historii wybranych miejsc.
Pierwsze wydanie książki „Całe morze budowania. Wrocławska architektura 1956-1970” zostało opublikowane w 2018 roku przez Muzeum Architektury we Wrocławiu i Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Już po kilku tygodniach od premiery jego nakład został wyczerpany, a pojedyncze egzemplarze, które pojawiały się na aukcjach internetowych, osiągały zawrotne ceny! Wydanie II, poprawione i uzupełnione, było możliwe dzięki współpracy partnerskiej między Muzeum Architektury we Wrocławiu i Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość, które podjęły wspólne kroki, by przywrócić tę niezwykle cenną pozycję na rynek wydawniczy. Tekst, bibliografia i przypisy zostały zaktualizowane przez autorkę, a projekt graficzny książki jest dziełem Olafa Schindlera i Mariana Misiaka. O redakcje i korektę II wydania zadbała Rozalia Radecka.
Muzeum Architektury we Wrocławiu
Powrót"Kulturoznawcza teoria kultury Stanisława Pietraszki a socjologia" w wyjątkowy sposób prezentuje i analizuje myśl teoretyczną Stanisława Pietraszki, jednego z najwybitniejszych w Polsce teoretyków kultury. To lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą zrozumieć fundamenty współczesnego kulturoznawstwa i inspirujące idee stojące za jego narodzinami.
23/01/2025 Zobacz więcejTestamenty szlacheckie z ziemi chełmskiej- to tajemnice XVII-wiecznej szlachty, dokumenty pełne osobistych wyznań, rodzinnych dramatów i historii z pogranicza wojen i epidemii.
21/01/2025 Zobacz więcejPolecamy pierwszy taki innowacyjny podręcznik na temat komunikacji! Skierowany nie tylko do młodych księży, ale wszystkich osób pracujących w zawodach pomocowych. Agnieszka Janiak stworzyła pionierskie kompendium wiedzy z praktycznymi ćwiczeniami i poradami.
08/01/2025 Zobacz więcej