1 60,00 

Aktualności

[!] Fundusz rektorski na publikacje naukowe 2025

Jak skorzystać z funduszu rektorskiego na monografie naukowe? W roku ewaluacji to szczególnie ważne! Złóż wniosek jak najszybciej i wydaj książkę w WUWr dzięki wsparciu Uniwersytetu Wrocławskiego.
16/03/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Wartości urzeczywistniane kultury czynnej Jerzego Grotowskiego

Książka odsłania mało znany etap twórczości Jerzego Grotowskiego, ukazując jego wizjonerskie parateatralne eksperymenty poza sceną. Autor za pomocą obrazów i metafor tworzy opowieść o sztuce i poszukiwaniu autentyczności.
14/03/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Winogrady i winne wzgórza. Uprawa i produkcja wina na średniowiecznym Śląsku

Czy Śląsk był kiedyś krainą wina? Dagmara Adamska udowadnia, że tak! W swojej książce "Winogrady i winne wzgórza. Uprawa i produkcja wina na średniowiecznym Śląsku" odkrywa przed czytelnikiem świat średniowiecznych winnic, winogrodników i dawnej kultury stołu.
13/03/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Funkcje polityczne rocznic historycznych w Polsce Ludowej (1944–1952)

Jak reżim komunistyczny wykorzystywał oficjalne obchody do propagandy i legitymizacji władzy, manipulując pamięcią społeczną oraz narzucając nową narrację historyczną w celu kontroli społeczeństwa polskiego. Książka "Funkcje polityczne rocznic historycznych w Polsce Ludowej (1944–1952)" odkrywa mechanizmy, które miały ukształtować umysły i lojalność społeczeństwa.
11/03/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Planowanie strategiczne dla zintegrowanego rozwoju gminy

„Planowanie strategiczne dla zintegrowanego rozwoju gminy. Teoria. Praktyka. Działanie” skupia się na reformie planowania przestrzennego z 2023 roku, oferując przy tym narzędzia niezbędne do wdrożenia strategii rozwoju gminy — obowiązkowego od 2026 roku dokumentu integrującego społeczne, gospodarcze, przestrzenne i środowiskowe aspekty planowania.
10/03/2025 Zobacz więcej

Przetarg na druk ogłoszony!

Zachęcamy drukarnie do składania ofert w postępowaniu „Usługi drukowania i dostawy książek oraz czasopism na rzecz Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego”.
05/03/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Kapitalizm jako źródło wartości. Wartości jako źródło katastrofy

Jak kapitalizm stał się kulturą i dlaczego jego wartości prowadzą do kryzysu? Czy wzrost gospodarczy jest faktycznie niezbędny? W książce "Kapitalizm jako źródło wartości. Wartości jako źródło katastrofy" Jacek Schindler wnikliwie bada, jak język wartości kształtuje gospodarkę i społeczeństwo, prowadząc nas na skraj katastrofy ekologicznej. Ta książka pokazuje, dlaczego dominujący model kapitalizmu hamuje zmiany i jak możemy znaleźć drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości.
17/02/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Schematy realizacji aktów mowy. Analiza korpusowa wpisów na forach dyskusyjnych

Jak mówi internet? Poznaj język forów dyskusyjnych od podszewki! Dr Kamil Wabnic w książce "Schematy realizacji aktów mowy. Analiza korpusowa wpisów na forach dyskusyjnych" analizuje, jak i dlaczego piszemy w sieci tak, jak piszemy – odkrywając mechanizmy, które wcześniej były niezbadane.
12/02/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Od izolacji do resocjalizacji. 100 lat więziennictwa w niepodległej Polsce

Jak wyglądała kara pozbawienia wolności w Polsce na przestrzeni ostatnich 100 lat? "Od izolacji do resocjalizacji" to interdyscyplinarne studium, które łączy historię, prawo i socjologię, ukazując zmiany w systemie więziennictwa od odzyskania niepodległości w 1918 roku po współczesne wyzwania penitencjarne.
06/02/2025 Zobacz więcej

Już są! Testamenty szlacheckie z ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi chełmskiej z XVII wieku

Testamenty szlacheckie to tajemnice XVII-wiecznej szlachty, dokumenty pełne osobistych wyznań, rodzinnych dramatów i historii z pogranicza wojen i epidemii.
05/02/2025 Zobacz więcej

Praca na stanowisku: Specjalista – Księgowa(-y)

Uniwersytet Wrocławski ogłosił konkurs na stanowisko Specjalisty – Księgowej (-go) w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego. Na aplikacje czekamy do 28 lutego 2025!
27/01/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Kulturoznawcza teoria kultury Stanisława Pietraszki a socjologia

"Kulturoznawcza teoria kultury Stanisława Pietraszki a socjologia" w wyjątkowy sposób prezentuje i analizuje myśl teoretyczną Stanisława Pietraszki, jednego z najwybitniejszych w Polsce teoretyków kultury. To lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą zrozumieć fundamenty współczesnego kulturoznawstwa i inspirujące idee stojące za jego narodzinami.
23/01/2025 Zobacz więcej

Zapowiedź: Testamenty szlacheckie z ksiąg grodzkich i ziemskich ziemi chełmskiej z XVII wieku

Testamenty szlacheckie z ziemi chełmskiej- to tajemnice XVII-wiecznej szlachty, dokumenty pełne osobistych wyznań, rodzinnych dramatów i historii z pogranicza wojen i epidemii.
21/01/2025 Zobacz więcej

Innowacyjna książka o komunikacji dla duchownych: Młody ksiądz wobec wyzwań komunikacyjnych

Polecamy pierwszy taki innowacyjny podręcznik na temat komunikacji! Skierowany nie tylko do młodych księży, ale wszystkich osób pracujących w zawodach pomocowych. Agnieszka Janiak stworzyła pionierskie kompendium wiedzy z praktycznymi ćwiczeniami i poradami.
08/01/2025 Zobacz więcej

Siła wrocławskiej współpracy – Agata Gabiś na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

"Całe morze budowania" Agaty Gabiś na Wrocławskich Targach Dobrych Książek
05/12/2024 Zobacz więcej

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego na Targach Dobrych Książek!

Już niebawem widzimy się na Wrocławskich Targach Dobrych Książek! Wydawnictwo w tym roku będzie miało dwukrotnie większe stoisko! Premiery, dużo nowości, nasze bestsellery!
03/12/2024 Zobacz więcej

PREMIERA: Od lokomotyw do czołgów. Przemysłowy Wrocław sprzed PAFAWAGU!

Wrocław przed Pafawagiem! 100 lat zakładów Linke- Hofmann. Niezwykle wyczekiwana publikacja, która wciąga nie tylko miłośników historii, ale także wszystkich, którzy chcą lepiej poznać korzenie Wrocławia jako dynamicznego centrum przemysłowego!
26/11/2024 Zobacz więcej

Zapowiedź: „Łemkowskie rozdroże” – nowa książka Jarosława Syrnyka

"Łemkowskie rozdroże" to wyjątkowy obraz Łemkowszczyzny jako kultury naznaczonej dramatycznymi wydarzeniami historycznymi, takimi jak przymusowe wysiedlenia i rozdarcia ideologiczne. Prof. Syrnyk odkrywa, jak różne interpretacje i narracje wpływają na pamięć zbiorową Łemków oraz ich tożsamość.
06/11/2024 Zobacz więcej